Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen verrast door 'mysterieus' Mercedes

Red Bull zal het voordeel hebben bij de start van de GP van Abu Dhabi, maar wat verwacht Max Verstappen van zijn grootste concurrenten? Hij vindt het vooral gissen, maar was al wel verbaasd over het tegenvallende resultaat van Mercedes in de kwalificatie.

Hamilton Abu Dhabi
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © RN365/Michael Potts

Topteams Red Bull, Ferrari en Mercedes starten de Grand Prix van Abu Dhabi met alle coureurs in de top zes. Vooral Max Verstappen en Sergio Perez zijn tevreden met de voorste startrij. Mercedes baalde na een schitterend weekend in Brazilië, want zij starten achter beide coureurs van Ferrari.

Na afloop van de kwalificatie, waar Verstappen poleposition veroverde, wordt aan de Nederlander gevraagd voor welk team hij moet waken. Ferrari of Mercedes? "Dat is lastig om nu al te zeggen. Het ziet er bij ons vooral goed uit in de longruns, terwijl Ferrari en Mercedes het daar allebei wat lastiger mee hebben", aldus Verstappen tegenover de media, waaronder RacingNews365.

"Maar ik weet natuurlijk niet wat ze nog kunnen 'vinden' voorafgaand aan de race. Ik denk dat we als team gewoon moeten zorgen dat we voor ze blijven. Dat is logisch, want dat betekent natuurlijk ook dat Checo voor ze eindigt in het kampioenschap."

Mercedes valt iets terug in de rangorde

Na een één-twee voor Mercedes in Brazilië starten Lewis Hamilton en George Russell op zondag achter beide Ferrari-coureurs op de plekken vijf en zes. De afgelopen races leek de Duitse renstal er juist net iets voor te zitten, maar in Abu Dhabi verdween het voordeel. Althans, in de kwalificatie. Ook Verstappen was verrast door het tegenvallende resultaat van Mercedes.

"Misschien is het de lay-out van het circuit, maar voor mij is het eerlijk gezegd een mysterie. Bij Red Bull hadden we echter ook niet verwacht zo slecht te zijn in Brazilië, dus het is duidelijk dat je niet altijd weet waar je goed of gemiddeld presteert. Toch was ik een beetje verrast. Misschien focussen ze zich op de longruns en leveren ze daardoor wat in tijdens de kwalificatie. Je weet maar nooit", aldus Verstappen.

Voorspelgame visual 2022

Wie wint de Grand Prix van Abu Dhabi 2022?

Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!

Speel mee

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

17 reacties

Viaplay

Unibet
x
RN365 F1-podcast Max Verstappen reed op 80% van zijn kunnen