Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Kimi Antonelli

Waarom de straf van Antonelli werd teruggedraaid

Kimi Antonelli kreeg aan het einde van de Grand Prix van Australië een straf van vijf seconden aan zijn broek vanwege een unsafe release. De FIA heeft de straf echter teruggedraaid. Maar waarom?

Antonelli Sunday Australia
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

In de slotfase van de Grand Prix van Australië gebeurde er van alles, waarbij er één coureur nog werd gestraft: Kimi Antonelli. De Italiaan kreeg een penalty van vijf seconden voor een unsafe release, waarbij hij Nico Hulkenberg in de weg zou hebben gereden. Antonelli zakte daardoor van de vierde plaats naar P5. Mercedes diende echter een protest in via een zogenaamd 'right of review', om zo de straf terug te draaien.

Dat verloopt echter in een aantal fases. Allereerst besloten de stewards dat het 'right of review' ontvankelijk is, omdat aan alle vereisten is voldaan. Bovendien moet er vastgesteld worden of er nieuw, significant bewijs wordt aangeleverd, en dat was ook het geval volgens de stewards.

"De indiener heeft videobeelden van de roll hoop camera verstrekt die eerder niet beschikbaar waren. Deze video was naar de mening van de stewards relevant en belangrijk en was niet beschikbaar ten tijde van de oorspronkelijke beslissing (omdat het pas na de race van de Formule 1-camera werd gedownload)", zo valt er in het FIA-document te lezen.

Daarna konden de stewards een nieuw oordeel vellen over de situatie, wat uiteindelijk ook werd gedaan. "Het is duidelijk dat Antonelli pas instuurde nadat hij in zijn spiegels had gekeken om te bevestigen dat hij Hulkenberg niet in de weg zat. De camera laat zien dat hij voldoende ruimte had om veilig de McLaren-pitbox te passeren, zonder gevaar voor de monteurs", zo luidt het uiteindelijke oordeel van de stewards. De straf voor Antonelli werd dus teruggedraaid en de Mercedes-coureur is in de eindklassering op P4 te vinden.

Praat mee!

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
McLaren Horner reageert verbluft op hegemonie McLaren: "Heel vreemd..."