Voorafgaand aan de twaalfde etappe van de Dakar Rally was de situatie bij de auto's zo klaar als een klontje: Nasser Al-Attiyah had nog altijd de leiding in handen, met Nani Roma ruim acht minuten achter zich. Sebastien Loeb en Mattias Ekström moesten al ongeveer twintig minuten toegeven, terwijl Carlos Sainz op bijna een halfuur achterstand stond.
Al-Attiyah bleek in ieder geval met het goede been uit bed te zijn gestapt, want hij was al gelijk vooraan het veld te vinden. Na verloop van tijd kwam hij aan de virtuele leiding van de etappe te liggen, en die gaf hij niet meer uit handen. De Qatarees wist Mitch Guthrie en Toby Price voor te blijven, en breidde zijn voorsprong in het klassement ook verder uit.
De nummer twee in het klassement, Roma, verloor ruim zes minuten op Al-Attiyah, waardoor de Spanjaard tegen een achterstand van ruim een kwartier aankijkt. Ekström ging ondertussen Loeb voorbij in de strijd om de derde positie. Tim en Tom Coronel zijn op het moment van schrijven nog onderweg.
Zaterdag is de laatste etappe van de Dakar Rally. Die special is slechts 105 kilometer lang, van Yanbu naar Yanbu. Al-Attiyah kan zijn zesde eindzege in de slopende rally al ruiken, maar in de etappe die over gravelpaden langs de kust loopt, moet hij nog wel overeind blijven en de voorsprong vasthouden.
Algemeen klassement Dakar Rally 2026 - auto's
| # | Coureur | Auto | Tijd |
|---|---|---|---|
| 1. | Nasser Al-Attiyah | Dacia | 48:01:51 |
| 2. | Nani Roma | Ford | +15:02 |
| 3. | Mattias Ekström | Ford | +23:21 |
| 4. | Sebastien Loeb | Dacia | +23:50 |
| 5. | Carlos Sainz | Ford | +36:33 |
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!