Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Toto Wolff

Wolff adviseert McLaren na clash tussen Norris en Piastri

McLaren staat voor een lastige situatie nu teamgenoten Lando Norris en Oscar Piastri het elkaar ook op de baan lastig maken. Mercedes-teambaas Toto Wolff, die de situatie maar al te goed herkent, heeft echter een advies voor de Britse renstal.

Wolff
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het zat er al even aan te komen, maar in Canada gebeurde het dan toch echt: McLaren-coureurs Lando Norris en Oscar Piastri kwamen elkaar op de baan tegen. Naast het feit dat de race daardoor in tranen eindigde voor Norris, zorgde het ook voor grotere problemen binnen het team van McLaren. Nu de beide McLaren-coureurs serieuze kanshebbers zijn in de strijd om de rijderstitel, wordt het op de baan immers een stuk spannender dan het team lief is. 

Mercedes-teambaas Toto Wolff herkent dat probleem maar al te goed. "Die film heb ik ook gezien!", zo grapt de Oostenrijker bij Motorsport.com, verwijzend naar de titelstrijd in 2016. Toen vochten Mercedes-teamgenoten Lewis Hamilton en Nico Rosberg om de titel, en eindigden races ook met enige regelmaat in tranen. "Het is lastig, omdat dit exact is waar coureurs voor gemaakt zijn: kampioenschappen winnen. Voornamelijk in de Formule 1." 

De Oostenrijker heeft echter goed advies in huis voor zijn conculega's bij McLaren. "De truc is om meteen vast te stellen hoe je het aan wil gaan pakken. Als het constructeurskampioenschap ook jouw kant op valt maakt dat de situatie wat makkelijker, want dan kan het team altijd beargumenteren dat ze die titel ook moeten winnen en dat ze de punten daar hard voor nodig hebben."

"Maar McLaren ligt zo ver voor op de rest dat het niet eens een vraag is of ze die titel wel of niet winnen. Dat maakt de situatie dus lastiger. De karakters van deze twee (Norris en Piastri, red.) zijn namelijk heel anders dan de karakters waar wij toen mee moesten dealen. Maar door sterk management kan je leren daarmee om te gaan, want wij hebben het ook geleerd door het gewoon te doen. Ik weet zeker dat McLaren daar ook bovenop zal zitten."

Praat mee!

x
Verstappen Aston Martin-coureur met opzienbarende Verstappen-opmerking: "Wie bij zijn volle verstand gelooft dat?"