Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Wolff concludeert: "Het was een exceptioneel goed jaar voor Mercedes"

Mercedes vierde voor het vijfde jaar op rij titelsucces in zowel het rijderskampioenschap als het constructeurskampioenschap. De successen in de Formule 1 stonden echter niet op zichzelf.

"We wonnen daarnaast ook met Mick Schumacher in het Europese FOrmule 3-kampioenschap, we wonnen met onze eigen George Russell in de Formule 2, we wonnen de DTM-titel en ook de Esports-titels gingen naar Mercedes. Al met al was het met alle klassen die we hebben gewonnen een buitengewoon jaar voor ons."

De weken waarin de successen aaneen werden geregen, vormden voor Mercedes-teambaas Toto Wolff één van de twee hoogtepunten van het seizoen: "Eerst wonnen we de titel in de DTM (Paffett tekende daarvoor, red.) om kort daarna met Lewis Hamilton de titel te pakken in de Formule 1, om niet veel later ook nog de constructeurstitel te pakken. Daarmee viel er echt een last van mijn schouders." Diezelfde Lewis Hamilton was in zijn eentje verantwoordelijk voor het andere hoogtepunt van de Mercedes-voorman: "Het kwalificatierondje van Lewis in Singapore is was er één van buitengewone klasse. Het was in de tijd dat hij de wereld rondreisde om zijn kledinglijn te lanceren en men vroeg zich af waarom ik hem die ruimte gaf. Hij gaf het antwoord op de baan. Hij maakte iedereen met de grond gelijk."

x
Gridstraf Verstappen op randje gridstraf na opmerkelijke wissel