De FIA onderzoekt sinds de Grand Prix van Azerbeidzjan de legaliteit van Ferrari's ERS-systeem. In Monaco verklaarde de FIA de batterijsystemen van de Ferrari echter volledig legaal. Whiting voegde daaraan toe dat de informatie kwam van iemand die voorheen bij Ferrari werkte, maar die nu op loonlijst staat van Mercedes. Die persoon kan haast niemand anders dan Lorenzo Sassi zijn. Later bracht Whiting ook nog aan het licht dat Mercedes's technisch directeur James Allison de zaak voorlegde aan de FIA. Mercedes-teambaas Toto Wolff is woest dat deze twee namen door de FIA naar buiten zijn gebracht.
"Als teambaas is het onder andere mijn rol om mijn personeel te beschermen tegen mensen die hen in een kwaad daglicht willen stellen. Dat deze namen nu zo makkelijk bekend gemaakt worden, vind ik zeer verontrustend en ronduit onacceptabel." "De teams trekken voortdurend bij de FIA aan de bel over allerlei zaken. Dat daarbij de namen van die teams genoemd worden, is logisch, maar het is fout om de betrokken individuen daarbij te benoemen."
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









