Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Toto Wolff

Wolff ziet '14-jarige Verstappen en Leclerc' in oude discussie: "Een inchident?"

Max Verstappen en Charles Leclerc raakten elkaar tijdens de Grand Prix van Spanje. Het doet Mercedes-teambaas Toto Wolff aan een bekend incident tussen de twee denken.

Wolff Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Nog voordat alle heisa rond Max Verstappen en George Russell op het Circuit de Barcelona-Catalunya ontstond, hadden Verstappen en Charles Leclerc al een kleine touché met elkaar. Toen de Monegask de viervoudig wereldkampioen inhaalde op het rechte stuk, raakten de twee elkaar. Het doet de teambaas van Mercedes, Toto Wolff, terugdenken aan een eerder incident tussen de twee.

"Het zou niet moeten gebeuren dat twee auto's met meer dan 300 kilometer per uur elkaar raken op het rechte stuk. Deze twee jongens kennen elkaar al heel lang. Ik denk dat er een video op YouTube staat, waarin ze precies dezelfde discussie hadden, die ze nu hadden", zo begint Wolff aan zijn verhaal tegenover onder meer RacingNews365. 

"Toen reden ze in de karts en waren ze 14. 'Hij reed me van de baan', of wat was het ook alweer? Het was een racing inchident", zo blikt Wolff terug op de bekende video van Verstappen en Leclerc. "Maar ik weet het niet, het gaat tussen die twee."

Uiteindelijk besloten de stewards om geen straf uit te delen aan een van de coureurs, waardoor Leclerc op het podium bleef staan en Verstappen het met P10 moest doen. Wolff heeft nog wel een laatste oordeel in huis over de touché tussen de twee. "Het is hard racen, en meer dan hard racen wat mij betreft."

Ook interessant:

Max Verstappen was dé hoofdrolspeler tijdens de Grand Prix van Spanje, zeker na zijn botsing met George Russell. Daar kreeg hij een straf van tien seconden voor. Hoe kijken de heren Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk eigenlijk naar het voorval? Ze bespreken dat en nog veel meer in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!

Praat mee!

x
Record Verstappen pakt nieuw F1-record