Na de botsing met George Russell in Barcelona moet Max Verstappen serieus op zijn tellen passen. De Nederlander staat nu namelijk op 11 strafpunten en met 12 punten op zak moet je een race aan de kant staan. De eerstvolgende punten vervallen pas aan het einde van deze maand. Als Verstappen in Canada of Oostenrijk één strafpunt krijgt, moet hij de volgende race aan zich voorbij laten gaan.
Als voormalig F1-coureur Alexander Wurz krijgt voorgelegd dat Verstappen geschorst kan worden voor de thuisrace van Red Bull, als hij een strafpunt krijgt in Canada, reageert hij als volgt. "Daar had ik nog niet eens over nagedacht. Dan hoop ik maar dat Montreal een saaie race wordt vanwege Max", zo deelt de Oostenrijker zijn wens in gesprek met Krone Zeitung.
"Nee, eerlijk gezegd denk ik dat hij dat al in zijn hoofd heeft. Hij zal wegrijden met zijn ellebogen naar binnen, maar als de situatie daarom vraagt, zal hij ook weer met de ellebogen naar buiten racen en de gevolgen dragen. Desondanks is Max zo'n keiharde kerel die slim genoeg is om te weten hoe hij met een uitdagende situatie als deze moet omgaan. We hebben Max allemaal nodig en willen hem in Spielberg zien."
Dan blikt Wurz ook nog even vooruit op het weekend in Montreal. "Canada is altijd goed voor een gekke race. Ze hebben daar hun eigen asfalt. Wat plakkerig, compleet anders dan alle andere Formule 1-circuits. Je moet heel voorzichtig zijn met voorspellingen, want je weet nooit hoe de banden zullen presteren op deze ondergrond. Als het gaat om de krachtsverhoudingen tussen de vier topteams, McLaren, Ferrari, Mercedes en Red Bull Racing, zou er veel geschoven kunnen worden."
Toch ziet de voormalig F1-coureur dat de huidige leider in het constructeurskampioenschap, McLaren, een voordeel heeft. "De auto is erg goed uitgebalanceerd. In principe hebben ze een aerodynamisch voordeel van anderhalve tiende, en daar gaan ze het beste van maken!"
Ook interessant:
Max Verstappen rijdt in niemandsland
De hoop op een vijfde F1-wereldtitel op rij voor Verstappen lijkt vlot te verdampen. McLaren is een paar maatjes te groot, terwijl de Nederlander op zijn beurt de andere topteams regelmatig achter zich houdt. Zo rijdt hij in een soort niemandsland. Wat is er nog mogelijk volgens Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?
Bekijk je de podcast liever op Youtube, dan kan dat natuurlijk ook!
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Canada, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!