Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Albon: "Ik droom ervan om Azië een Formule 1-wereldtitel te bezorgen"

Toro Rosso-rijder Alexander Albon is dit seizoen één van de uitstekend presterende jonge talenten in de Formule 1. De Thaise coureur die is opgegroeid in Groot-Brittannië heeft zich eenvoudig aangepast aan de Formule 1-wereld en hoopt zich de komende jaren verder te ontwikkelen tot een topcoureur.

De jonge Thaise coureur ziet dit jaar duidelijk een nieuwe generatie opkomen in de Formule 1: "Het is mooi om te zien dat coureurs waar ik voorheen nog tegen geracet heb in andere raceklasses nu ook uitkomen in de Formule 1. Ik denk echt dat deze jonge generatie de Formule 1 uiteindelijk gaat domineren", aldus Albon tegenover de Corriere della Sera . Uiteraard hoopt Albon dat hij zelf ooit de wereldtitel zal veroveren en niet alleen voor zichzelf. "Ik ben half Thais en half Brits en de combinatie van die twee werelden helpen mijn enorm. Zo ben ik ontzettend rustig door mijn boeddhistische geloof, maar heb ik tegelijkertijd ook op jonge leeftijd ervaren hoe het is om te sporten. Dat laatste komt natuurlijk door de Britse invloed van mijn vaderskant. Ik droom er door mijn achtergrond dan ook van om Azië een wereldtitel te bezorgen!" "Ik denk namelijk niet alleen aan mijn eigen Thailand, maar direct aan het hele continent. Het zou geweldig zijn om die mensen een wereldtitel te bezorgen", aldus een hardop dromende Albon, die weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft naar het strijden om een titel. "Ik ben in de Formule 1 terecht gekomen doordat in de klassen onder de Formule 1 de competitie ontzettend sterk is. Daardoor heb ik een goede basis gelegd, waardoor ik ook in de F1 direct kon presteren. Nu is het zaak om mezelf ook in de Formule 1 te blijven verbeteren." Door de samenwerking tussen Red Bull en Toro Rosso zou de 23-jarige coureur snel in een winnende bolide terecht kunnen komen, al is Albon daar zelf nog niet mee bezig. "Ik focus me nu volledig op Toro Rosso en ik kijk niet naar hoe Gasly presteert bij het team van Red Bull. Ik moet mijn eigen ding doen en hopen dat ik ooit de kans krijg bij een topteam."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Breaking Verstappen Racing kondigt samenwerking aan met Mercedes