Max Verstappen startte vanaf P3 op de Madring en kwam uiteindelijk als tweede over de streep. Zo klinkt het als een keurige race van de Nederlander, maar die 57 ronden waren bepaald niet vlekkeloos. Het begon in de openingsronde al met een incident met Lewis Hamilton, waar Verstappen op zijn beurt aardig gefrustreerd van raakte. Uiteindelijk kwam hij op P2 over de streep, nadat hij Lando Norris achter zich wist te houden in de slotfase.
Red Bull-teambaas Laurent Mekies is lovend over Verstappen tegenover onder meer RacingNews365. "Het was zeker een sterk optreden. Of het de beste van het jaar was, weet ik niet. Maar het was zeker het beste optreden in lange tijd. Het was ook een goede bevestiging dat de pace in Monza niet eenmalig was. In Monza zaten we zo dicht achter de snelste auto, van Kimi Antonelli, en dat was hier ook weer het geval. We zaten maar anderhalve tiende van poleposition vandaan, en dat op een veel ingewikkelder circuit met veel meer variatie wat de bochten betreft."
Al met al was het een positief teken in algemene zin, stelt Mekies. "Het is zeker bemoedigend om maar zo'n kleine achterstand te hebben op een baan als deze. We moeten wel toegeven dat Kimi sneller was dan wij, en dat geldt waarschijnlijk ook voor Lando (Norris). Maar we hebben het maar over een tiende of twee. Het is dus zeker een verbetering in vergelijking met Zandvoort en Boedapest!"
Overwinning te hoog gegrepen
Toch denkt Mekies niet dat er meer in had gezeten dan een tweede plaats. "Ik denk niet dat we hier hadden kunnen winnen. Ten eerste omdat de anderen gewoon sneller waren. Ten tweede, ongeacht hoe goed de mensen aan de pitmuur het gedaan hebben met het analyseren van de situatie en het nemen van een snelle en sterke beslissing, denk ik dat het heel lastig zou zijn geweest om een straf te vermijden."
Mekies doelt daarmee op het incident in de openingsronde, waarna Verstappen zijn positie terug moest geven aan Lewis Hamilton. "Hoe frustrerend die situatie ook is, dat zou erg lastig zijn geweest", gaat hij verder. "Als je dan een tijdstraf van vijf of tien seconden hebt, kan het je race op zoveel verschillende manieren beïnvloeden. Maar het brengt je dan zeker niet in een positie die beter is dan P2."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!