Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Albon vol vertrouwen: "Hebben wat gewijzigd aan de auto"

Alexander Albon kende ik Turkije een wisselvallig weekend. Op sommige momenten wist hij aardig mee te komen, maar in de race vergooide hij zijn zegekansen met een onnodige spin. Desondanks put de Red Bull-coureur vertrouwen uit de wijzigingen die het team doorvoerde aan de auto.

De tijd dringt voor Alexander Albon, die weet dat hij in de komende races moet scoren om zijn stoeltje bij het team ook voor 2021 te behouden. Samen met zijn engineer zocht hij naar mogelijkheden om de RB16 beter af te stellen voor zijn rijstijl en de Brits zegt daarin geslaagd te zijn. "Het was een goed weekend voor mij. We hebben een aantal dingen geprobeerd op de auto, waarvan we denken dat deze de auto voorspelbaarder maken. Als team waren we erg sterk, gezien het begin van het weekend. Het is dan ook frustrerend om met zo weinig punten Turkije te verlaten, maar er zijn veel positieve dingen om mee te nemen", blikt Albon terug op de afgelopen race waarin hij als zevende finishte. De Red Bull-coureur genoot van het weekend waarin de omstandigheden bijzonder lastig waren: "Het was makkelijk om een fout te maken. Je moet je aanpassen aan de situatie, de grenzen verkennen en experimenteren met de lijnen die je rijdt. Dan volgen de goede rondetijden." Albon put vertrouwen uit het gevoel dat de RB16 hem gaf. "Het was een sterk weekend en ik heb er alle vertrouwen in dat we de goede kant opgaan. Bij mij gaat het steeds beter en ik was blij met de auto in de simulator en kijk er dan ook naar uit om naar Bahrein te gaan en te zien waar we staan."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen