Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Alonso wil met 'extreme' voorbereiding topseizoen verbeteren: "Totale toewijding voor wat je doet"

Aston Martin (en dan met name Fernando Alonso) kwam in 2023 extreem sterk uit de winter. De Spaanse voormalig wereldkampioen is nu volop bezig om zijn prestaties van afgelopen jaar te verbeteren.

Aston Martin was de verrassing van de eerste seizoenshelft in 2023. Het team streed ineens race na race om de podiumplekken. In de eerste acht races stond Fernando Alonso zes keer op het podium. Ondanks dat Aston Martin na de zomer wat wegzakte, pakte Alonso de vierde plek in de rijdersstand. Dit jaar is alles bij Aston Martin erop gericht om die prestaties te verbeteren. Alonso geeft zelf een inkijkje in hoe die voorbereiding op de eerste race eruitziet. "Als je in de simulator zit, is focus het belangrijkste", zegt de tweevoudig wereldkampioen op het X-account van Aston Martin. "De precisie, de focus die je moet hebben in de simulator is best extreem, vergelijkbaar met de echte auto." Alonso bereidt zich in de fabriek voor op de start van het seizoen 2024, dat wordt afgetrapt met de testdagen in Bahrein. "Hyperfocus betekent totale toewijding voor wat je doet. De hereniging met het team is ook een boodschap aan anderen: we werken hier 24 uur per dag, 7 dagen in de week om klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. Iedereen zet zich 100 procent in." Als het aan Alonso ligt wordt dit jaar nog beter dan vorig seizoen. "2023 was een ongelofelijk seizoen en 2024 wordt nog een stapje beter." Bekijk hieronder de video van Aston Martin!

https://x.com/AstonMartinF1/status/1747242526321295435?s=20

Join Fernando for his first day back at the AMRTC, as he dials in and takes focus on the path to launch. #AMR24 pic.twitter.com/saa5X5hECY — Aston Martin Aramco F1 Team (@AstonMartinF1) January 16, 2024

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen