Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

"Als iemand een fout maakt bij Ferrari, dan ben ik het"

Na afloop van de Grand Prix van Italië overheerste er bij Ferrari een gevoel van teleurstelling. De Italiaanse stal had de kans om een populaire thuisoverwinning te boeken, door het putje zien gaan. Kimi Raikkonen kon zijn poleposition niet omzetten in een zege, Sebastian Vettel ging in de tweede bochtencombinatie sullig in de fout.

Vettel kwam uiteindelijk slechts als vijfde over de meet, wat na de tijdstraf van Max Verstappen een vierde plek werd. Doordat Lewis Hamilton de wedstrijd won, liep de Britse coureur weer uit in de strijd om het rijderskampioenschap.

Ferrari-teambaas Maurizio Arrivabene probeert zijn eerste coureur uit de wind te houden als hem in de persconferentie voor teambazen naar het voorval in Monza wordt gevraagd. "Men noemt het fouten, maar als je eerlijk naar de Formule 1 kijkt, zie je dat iedereen fouten maakt – kleine fouten, grote fouten", begint de Italiaan cryptisch. "Als team zijnde win je samen en verlies je ook samen, dus ik wil niet met de beschuldigende vinger naar Sebastian wijzen. Oke, niemand was blij na Monza, maar ik denk aan het complete team. Als ik in Monza Sebastian de zwarte piet had toegespeeld, dan hadden de gasten van de aerodynamica, het pitstopteam, de motortechnici en anderen daarmee het gevoel kunnen krijgen dat zij de volgende keer zo aan de schandpaal worden genageld als er iets misgaat." Arrivabene is een échte Italiaanse teambaas en neemt de verantwoordelijkheden op zich. "De enige die fouten maakt, ben ik zelf. Ik ben de eindverantwoordelijke. Wanneer wij niet scoren, dan is dat mijn probleem."

x
Gridstraf Verstappen op randje gridstraf na opmerkelijke wissel