Max Verstappen won de Grand Prix van Japan en kon zich wereldkampioen noemen nadat Charles Leclerc een tijdstraf van vijf seconden kreeg en derde werd. Ferrari-teambaas Mattia Binotto blikt terug op de 'teleurstellende' race, maar niet voordat hij Verstappen feliciteert en hem looft om zijn prestaties.
"Ten eerste mijn felicitaties aan Max voor het winnen van zijn tweede wereldtitel. Het was een geweldig seizoen van hem. Hij verdient dit", begint Binotto lovend.
"Wat ons betreft is het resultaat van deze korte race nogal teleurstellend. Vooral voor Carlos die in de openingsronde niet meer verder kon (na een crash, red.) in de zeer moeilijke omstandigheden."
"Charles reed over het algemeen een goede race, maar helaas had hij te kampen met bandenslijtage op de intermediates nadat hij in de eerste paar ronden na zijn pitstop heel hard pushte."
Hoewel Verstappen de coureurstitel definitief in handen heeft, is Binotto erop gebrand om de strijd met Red Bull te vervolgen. "Nu richten we onze aandacht op de laatste vier races om klaar te zijn voor de strijd in Austin over twee weken."
Ook interessant:
Weergaloze Verstappen gaf concurrentie rijles
Wat een ronduit opmerkelijk raceweekend hebben we achter de rug! Van de wereldtitel van Max Verstappen tot de aankondiging van Nyck de Vries bij AlphaTauri. Van tractoren op de baan tot complete onduidelijkheid over de puntentelling. Dit en meer bespreken coureur Tom Coronel, F1-expert Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk in de nieuwste Formule 1-podcast van RacingNews365.
Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!
Kortom, het ideale avondje uit!
Bestel snel jouw tickets op=op