Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan GP Japan

Start race
04 d 08:29:08
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Pierre Gasly

Blijft Gasly bij Alpine? "De gesprekken zijn gaande"

Met een compleet nieuwe auto hoopt Alpine in 2024 verder naar voren te staan dan de P6 in 2023. Pierre Gasly gaat zijn tweede jaar in bij het Franse team en wil het beter doen dan vorig jaar.

Alpine F1 Pierre Gasly 0989
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Alpine

Het absolute hoogtepunt van 2023 voor Pierre Gasly moet toch wel zijn enigszins verrassende derde plek tijdens de Grand Prix van Nederland zijn. Gasly kwam bovendrijven tijdens het spektakelstuk in Zandvoort, waar de regen letterlijk in de lucht hing en af en toe met bakken uit de hemel kwam. Hij pakte ook nog een derde plek in de sprintrace op Spa. Uiteindelijk kwam hij net niet in de top tien van het WK terecht, de Fransman strandde op P11 met 62 punten. Met de nieuwe A524 wil Alpine betere resultaten gaan boeken en de auto is van 'voor tot achter nieuw', zo liet technisch directeur Matt Harman optekenen.

En daar kan Gasly zich in vinden, zo zegt hij onder meer tegen RacingNews365. "Visueel gezien is er misschien niet heel veel veranderd, maar dat is het wel zo als je naar de details kijkt. En natuurlijk zijn we ons bewust van alle veranderingen van vorig jaar op het gebied van onder meer aerodynamica, chassis en de manier waarop de power unit in de auto is geïntegreerd. Dat brengt dus heel wat verschillen met zich mee, waarbij alle kleine details een behoorlijk grote impact hebben op het gedrag en de potentie van de auto. Het ziet er goed uit, maar dat maakt me niet heel veel uit. Het gaat vooral om de performance en dat zullen we binnenkort moeten ontdekken", zo zegt Gasly.

'Zullen zien waar het ons brengt'

Met de contractverlengingen van Charles Leclerc en Lando Norris bij respectievelijk Ferrari en McLaren en de move van Lewis Hamilton naar Ferrari vanaf 2025, is Silly Season al heel vroeg op gang gekomen. Gasly kan daar een belangrijke rol in spelen, want zijn contract loopt net als bij veel andere rijders aan het einde van het jaar af. Voorlopig lijkt het erop dat hij langer bij het Franse team wil blijven. "De gesprekken zijn gaande, dus we zullen zien waar het ons brengt. Mijn focus ligt op dit moment op de start van het jaar. Goed werk leveren met het team en het potentieel van de auto zien om te kijken wat we ermee kunnen doen", zo zegt hij.

Voor Gasly verandert er niet veel door de onrust op de rijdersmarkt. "Als coureur wil ik vechten aan de top van de Formule 1, ik wil vechten voor overwinningen. En ik vecht al mijn hele leven met Max, Charles, Lando, George, dat soort gasten. Dat is waar ik naartoe wil gaan. En wat ik echt hoop is dat we erin slagen om dat potentieel te krijgen", zo sluit Gasly af.

Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

ontvang €50!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    RobW84

    Veel blabla maar hoor hem niet over het grootste Alpine probleem, namelijk de kansloze gevechten die ze onderling uitvechten elke keer, los eerst de interne zaken eens op voor je gaat praten over meevechten om overwinningen.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Eric5819

      Idd, Maar het zijn ook twee zichzelf overschattende ego’s die Gasly en Ocon die elkaar gruwelijk in de weg zitten.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_yt.png

    F2monteur

    Gasly naar WEC, Doohan erin, doorselecteren alsjeblieft. We hebben nu wel genoeg van Gasly gezien.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Edwin_B.

    Lijkt me voor hem en ook voor Alpine een no-brainer. Hij is in zijn eerste seizoen bij het team meteen boven zijn teammaat geëindigd. En dat ondanks sommige streken van Ocon en beslissingen van het team ten faveure van diezelfde Ocon. Ik gun Gasly een betere auto dan vorig seizoen. En zou ook niet weten waar hij momenteel beter tot zijn recht komt.

x
Red Bull Montoya: "Verstappen krijgt onweerstaanbaar aanbod Aston Martin"