Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Ferrari

Blunderend Ferrari ontsnapt aan dubbele straf

Het Ferrari-team lapte een duidelijke regel aan de laars in de kwalificatie, waardoor het moest vrezen voor een straf voor beide coureurs. Toch kwamen ze er mee weg.

Leclerc Italy Quali
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Om chaos te voorkomen in de kwalificatie voor de GP van Italië, besloot de wedstrijdleider van de FIA een duidelijke regel in te voeren. Een maximum rondetijd werd ingevoerd, zodat de coureurs niet langzaam konden rijden tijdens hun outlaps om zo een zo goed mogelijk plekje te bemachtigen op de baan.

Ferrari leek de memo gemist te hebben, want in Q1 hielden Carlos Sainz en Charles Leclerc zich totaal niet aan die regel en overtraden keer op keer de maximum rondetijd. De Italiaanse formatie, dat met Sainz de pole pakte, kwam er echter mee weg. En zo kon het Italiaanse feestje na de kwalificatie vrolijk verder gaan. Sainz start zondag op P1, Verstappen op P2, Leclerc op P3.

Lees in het artikel hieronder waarom er geen straffen zijn uitgedeeld.

Forbidden

Weddenschappen Charles Leclerc

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Italië 2023 RN365 Nieuwsdossier

33 reacties

Viaplay

Unibet
x
Breaking FIA accepteert inschrijving nieuw Formule 1-team