Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Bottas hekelt strategie Mercedes: "Red Bull was slimmer"

De Franse Grand Prix werd er weer een om snel te vergeten voor Valtteri Bottas. In de slotfase viel hij ver terug op versleten banden, waardoor hij niet verder kwam dan een vierde plaats.

Valtteri Bottas was kritisch op de tactiek van Mercedes tijdens de Franse Grand Prix. De Fin wilde een tweede pitstop maken, maar het team ging voor een eenstopper. Een beslissing die voor hem niet goed uitpakte, vanwege hoge bandenslijtage. Bottas werd ingehaald door Max Verstappen en Sergio Perez waardoor hij het podium misliep en is van mening dat Mercedes in Paul Ricard de verkeerde strategie hanteerde. "Red Bull heeft vandaag meer punten gehaald dan wij en ik denk dat zij een beetje slimmer waren met hun strategie", vertelde Bottas aan Ziggo Sport . "We hadden een tweestopsstrategie moeten toepassen, dus daar moeten we naar kijken." "De auto was een stuk beter dan in Bakoe en qua racepace was het erg close met Red Bull, ik kijk dan ook uit naar volgend weekend", waarmee de Fin doelt op de eerste Grand Prix op de Red Bull Ring. Mercedes-teambaas Toto Wolff onthulde dat Bottas vroeg de pits indook vanwege grote trillingen en dat hij dicht bij een lekke band was. Bottas is van mening dat de timing van zijn eerste pitstop de rest van zijn race heeft beïnvloed. "De vroege stop bracht alles in gevaar en door zo vroeg te stoppen hadden we een tweestopper moeten doen", vertelde Bottas aan onder meer RacingNews365. "De laatste 10 tot 15 ronden had ik niets meer over. Daarom was het zo tricky. Bij ons was de slijtage van de voorbanden erg hoog en ik weet niet waarom." Bottas verklaarde zijn gefrustreerde radiogesprekken met het team toen hij zich boos afvroeg waarom Mercedes er toch voor koos om hem niet te pitten om de winnende strategie van Verstappen te kopiëren. "Ik maakte heel duidelijk wat ik dacht. Ik stelde eerder in de race een tweestopper voor en het team besloot voor één stop te gaan."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Breaking NASCAR-legende Greg Biffle (55) omgekomen bij vliegtuigongeluk