De reden voor de diskwalificatie van de twee Haas-coureurs heeft met het volgende te maken. Bij de technische controle is namelijk geconstateerd dat bij het bovenste verstelbare element van de achtervleugel van beide auto's de maximale afstand is overschreden.
Nadat Jo Bauer, de Technical Delegate van de FIA, dit had geconstateerd, zijn de stewards ernaar gaan kijken. Zij zijn tot de conclusie gekomen dat dit tegen het technische regelement van de Formule 1 ingaat en dus zijn de twaalfde plek van Nico Hulkenberg en de vijftiende plek van Kevin Magnussen niks meer waard. Het team van Haas liet eerder op X weten dat de beide coureurs zondag vanuit de pitlane zullen starten, maar op de zondag is dat plan toch gewijzigd, want ze starten op P19 en P20.
Lewis Hamilton overkwam hetzelfde tijdens het Grand Prix-weekend in Brazilië in 2021. Toen werd de zevenvoudig wereldkampioen namelijk ook gediskwalificeerd na de kwalificatie.
Voorspel en win

Wie wint de Grand Prix van Monaco 2024?
Speel mee en maak kans op een prachtige drivers cap van Max Verstappen!
Speel meeBij een doelpunt voor PSV of Feyenoord, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!