Max Verstappen kreeg in de Formule 1 Grand Prix van Miami met beide McLarens te maken. Beide coureurs, Oscar Piastri en Lando Norris, gingen aan hem voorbij. Maar daarin viel Martin Brundle wel een paar verschillen op. Van Verstappen zag hij eigenlijk precies wat je van hem zou verwachten.
"Max Verstappen was vast van plan niet opnieuw iemand langszij te laten komen en de leiding te laten claimen zoals in Jeddah. Hij kwam echter iets te 'hot' aan in bocht 1 en hij blokkeerde zijn wielen. Norris dook onderlangs en trapte op het gaspedaal met vrije lucht voor hem, precies wat hij in die situatie kon en moest doen. Maar Max kende een momentje in bocht twee, en plots kwam Lando ruimte tekort aan de buitenkant en moest hij de run-off nemen, hetgeen hem meerdere posities kostte", zo schrijft Brundle in zijn column voor Sky Sports F1.
"Zodra Piastri zich had ontdaan van Antonelli op weg naar de tweede plaats, zette hij de achtervolging op Verstappen met verve in. Piastri toonde daarbij geweldige racecraft en daarin is hij fractioneel meer effectief en klinisch dan Norris en Verstappen weet dat ook."
"In ronde 14 wist hij uiteindelijk Verstappen in een verdedigende move te dwingen in bocht 1, zowel door hem van de racelijn te dwingen als ook door hem te laat te laten remmen. Toen hij Verstappen zag glijden, veranderde hij instinctief, maar plande hij perfect zijn positie om daarna onderlangs te duiken, de leiding te pakken en die niet meer af te staan."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!