Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

'Dat is een groot voordeel voor Mercedes ten opzichte van Verstappen'

Dit weekend is het herfstachtig weer op de Nurburgring. Met temperaturen rond de 10 graden en zeer lage baantemperaturen is het voor de coureurs lastig om de banden op bedrijfstemperatuur te krijgen. Mercedes heeft met het DAS-systeem echter een voordeel ten opzichte van Max Verstappen, concludeert Nico Rosberg.

Het was voor de F1-coureurs lastig om hun banden op temperatuur te krijgen, zo ook voor Max Verstappen die klaagde over onderstuur. De Mercedes-coureurs hadden daar geen moeite mee en pakten de poleposition af van de Nederlander. Voormalig F1-coureur Nico Rosberg weet wel waar de Duitse renstal het verschil maakte: "Het DAS-systeem helpt ze enorm in een weekend als deze waarin het ontzettend koud is. Je kunt de banden namelijk veel sneller opwarmen en dat scheelt enorm. Daar pak je een groot voordeel mee onder deze koude omstandigheden." Rosberg is lovend over Valtteri Bottas en Verstappen: "Dit is wat Bottas moet doen! Zo laat hij zien dat hij nog altijd voor de titel gaat. Complimenten! Hamilton verliest soms zijn momentum en dan moet je maximaal presteren om te zorgen dat hij dit blijft verliezen. Dat is de enige kans voor Bottas op de titel." Ook Verstappen kon rekenen op lofzang: "Hij deed het fantastisch tijdens de kwalificatie, maar kwam net tekort. In de race zal hij er zeker staan en het wordt een mooie strijd tussen Mercedes en Max", aldus de wereldkampioen van 2016 in gesprek met Sky Sports.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes