Na een lastige start voor AlphaTauri-coureur Nyck de Vries krijgt de Nederlander een bekend circuit voor ronde zes van het Formule 1-kampioenschap: de Grand Prix van Monaco. "Een van de hoogtepunten van het seizoen, een soort thuisrace voor mij omdat ik er woon en het is ook heel bijzonder vanwege het circuit en de sfeer", zo blikt de Friese coureur vooruit op het weekend. Ook staat De Vries nog stil bij de afgelaste GP van Emilia-Romagna door het noodweer in de regio waar ook de thuisbasis van AlphaTauri zich bevindt. "Natuurlijk denken we allemaal aan onze collega's in de fabriek en iedereen in de regio daar die door de verschrikkelijke overstromingen zijn getroffen. De veerkracht is groot en ik hoop dat de situatie snel verbetert."
Eerder succes in Monaco
Het circuit in Monte Carlo is voor De Vries absoluut geen onbekend terrein. "Ik heb hier al eerder geracet, sterker nog: mijn eerste Formule 2-zege werd hier behaald in de sprintrace van 2017 en in 2019 won ik de hoofdrace vanaf poleposition. Dat is heel bijzonder, maar nu maak ik deel uit van de hoogste klasse. Dat is pas echt vet!" "Ik kan in het weekend zelfs thuis slapen. Eerder dacht ik dat de raceomgeving beter was en ik zou slapen in het hotel waar het team ook zit, maar dat werkte niet helemaal. Ik nam mijn toilettas mee van huis naar het hotel op de scooter", aldus de AlphaTauri-coureur, die nog op nul punten staat dit seizoen - mede door de weinig competitieve bolide van het Italiaanse team.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









