Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland GP Nederland

Start race
25 d 16:50:07
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Formule 1 Grand Prix Nederland 2024

Deze strategie moet Verstappen aan de zege helpen in GP Nederland

Max Verstappen begint de Grand Prix van Nederland vanaf de tweede plaats. Inhalen is erg moeilijk in Zandvoort en dus zal het strategische spel erg belangrijk worden. Wat kan Verstappen in de strijd met McLaren?

Verstappen Qualifying Zandvoort
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Max Verstappen miste op zaterdag met ruim die tienden de poleposition. Lando Norris pakte in het hol van de leeuw de beste startpositie en deelde zo dus een eerste tik uit aan de thuisheld. Aangezien inhalen op het Circuit Zandvoort zeer lastig is, zal de druk groot worden op het strategische team.

Volgens bandenleverancier Pirelli is een eenstopper de snelste strategie voor de GP van Nederland. Daarbij zouden coureurs start op de zachte band, om tussen ronde 24 en 30 tijdens hun enige pitstop te wisselen naar de harde band. De alternatieve strategie is om te starten op de medium band en daarna te wisselen naar de harde band.

Een tweestopper is ook mogelijk volgens Pirelli, waarbij je de harde band links kunt laten liggen. In dat geval wissel je tussen ronde 20 en 26 de zachte band om voor een mediumband, waarna je tussen ronde 47 en 53 terug gaat naar de softs. 

De tekst gaat verder na de afbeelding.

Beschikbare banden

De favorieten voor de zege hebben geen hagelnieuwe zachte banden meer tot hun beschikking, maar wel een setje dat alleen tijdens de kwalificatie is gebruikt. Alleen Lewis Hamilton en Carlos Sainz beschikken nog over nieuwe softs, omdat zij niet in Q3 reden.

Max Verstappen beschikt als enige nog over twee nieuwe sets harde banden. Ook heeft de Nederlander nog een setje nieuwe mediums tot zijn beschikking. Voor de regerend wereldkampioen lijkt starten op de medium en uitrijden op de harde band dan ook de meest logische keuze, te meer omdat de coureurs nog nauwelijks ronden op een droge baan reden. Dit betekent dat bandenslijtage nog onbekend is.

Beide McLaren-coureurs hebben nog een setje nieuwe harde banden over, maar beschikken nog wel over twee nieuwe sets mediums. Mocht de bandenslijtage hoger zijn dan verwacht of er een safety car komen op een ongunstig tijdstip, dan zijn de McLaren-coureurs door die extra set mediums in het voordeel.

Bekijk hieronder de beschikbare banden per coureur.

Ook interessant:

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_ln.png

    Nealz

    Ik vraag me nou eens iets af... Wat als Norris (McLaren) nou eens niet het gevecht met Max (RBR) aan gaat en die pole positie laat voor wat het is. Ze hebben de snellere wagen en zouden RB eenvoudigweg simpel bij moeten kunnen houden. Piastri kan zich dan naar P3 op werken en dan Max op jagen zodat die eerder naar de pits moet. Da's vlgs mij een winnende strategie voor McLaren, kan zelfs 1, 2-tje worden. (Russell kan slechts een goeie 10-tal ronden Piastri ophouden en Perez kan 'm niet voorbij). Sorry, maar ik zie Max vandaag niet winnen!! 😕

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_sp.png

      Dyeus

      Maar waarom zou Norris niet gewoon zijn pole vasthouden? Dat is toch altijd een meer zekere strategie dan Max gewoon voorbij laten?

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Soepstengel

      Vrije lucht is een stuk beter voor je downforce en daarmee je bandenslijtage. Ik zie geen voordeel om op P2 te rijden na de 1e bocht.

x
Hamilton Wolff stuurt krachtige boodschap richting Hamilton na teleurstelling in Hongarije