Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lance Stroll

Droge Stroll wijst Aston Martin-problemen aan: "Dat missen we eigenlijk overal"

Aston Martin is na een vliegend begin van 2023 weggezakt naar de donkere krochten van het middenveld. Lance Stroll vraagt zich hardop af waar de vormdip vandaan komt.

Stroll Mexico
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Wat is er toch met Aston Martin aan de hand? Fernando Alonso haalde begin dit jaar podiumplaats na podiumplaats binnen, maar inmiddels hebben de groene bolides al moeite om uit Q1 te komen. De recente updates, meegebracht naar de Grand Prix van de Verenigde Staten, lijken ook nog niet het gewenste effect te hebben. In Mexico was Aston Martin bijvoorbeeld nergens te bekennen. Lance Stroll spreekt tegenover onder andere RacingNews365 zijn teleurstelling hardop uit.

"Het was niet wat we ervan verwacht hadden na een sterke race in Austin", vertelt de Canadese coureur over de Grand Prix van Mexico. "In de Verenigde Staten startte ik uit de pitstraat en pakte ik punten, maar in Mexico (waar Stroll ook vanuit de pits kwam red.) was het heel lastig. Daar was ik verrast over. Hopelijk kunnen we het dit weekend beter doen."

Stroll hoopt te weten waar het probleem zit

Maar weten Stroll en Aston Martin wat het probleem is? "We missen gewoon snelheid, bijvoorbeeld in de bochten. Eigenlijk overal. We waren simpelweg niet competitief vorige week en hebben wel een paar ideeën waar dat vandaan komt. Er is veel geanalyseerd, dus we gaan zien hoe het in Brazilië gaat."

Stroll moet het antwoord schuldig blijven als hem wordt gevraagd of de auto van nu sneller is dan aan het begin van 2023. "Ik weet het niet. Dat is een goede vraag. In Bahrein beschikten we na Red Bull over de snelste auto, nu is het een uitdaging. De Formule 1 is een ontwikkelingsrace en er bestaat geen twijfel over dat andere teams een stap hebben gezet."

De coureur verkeert zelf ook niet in de beste vorm en komt zo nu en dan ongeïnteresseerd over. Het roept vragen op of Stroll zelf nog wel gemotiveerd is voor de rest van het jaar en 2024, iets wat hij zelf bevestigt. "We hebben hoogte- en dieptepunten beleefd en recentelijk zorgde dat er wel voor dat er frustratie was, maar het is de bedoeling dat ik ook volgend jaar rijd."

Formule 1 GP Brazilië 2023 RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Breaking FIA past uitslag GP Australië aan