Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Enorme domper voor Verstappen en co: 'Red Bull loopt blauwtje'

Nu Red Bull mogelijk zelf met motoren aan de slag gaat in de Formule 1, zal het op zoek moeten gaan naar de beste mensen op dat gebied. De topfavoriet kan in ieder geval al van het lijstje gestreept worden.

Albon Shakedown
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Honda F1

Red Bull heeft onlangs Red Bull Powertrains opgericht, een dochteronderneming die zich sowieso zal richten op het onderhouden van de Honda-motoren vanaf 2022. Het is echter ook de tak van Red Bull die mogelijk zelf Formule 1-motoren gaat ontwerpen en bouwen met het oog op 2025. De afdeling bevindt zich nu nog in de opbouwende fase en dat betekent dat er gezocht wordt naar knappe koppen om het project te runnen.

Enige tijd geleden schreven we al dat Red Bull ongetwijfeld contact op zou nemen met Andy Cowell. De Brit was als eindverantwoordelijke voor de Mercedes-motoren in de voorbije jaren zeer bepalend in de successen van het Duitse team, maar hij kondigde vorig jaar zijn afscheid aan om zich op andere uitdagingen te storten.

Volgens F1-Insider heeft Red Bull zich daadwerkelijk gemeld bij Cowell met de vraag of het Red Bull-motorproject uitdagend genoeg zou zijn voor hem. Echter, de publicatie meldt dat Cowell bedankt heeft en heeft aangegeven dat hij niet beschikbaar is. Hij zou zich met zijn eigen bedrijf in de automotive-industrie willen richten op het ontwikkelen van duurzame technologieën.

Red Bull zelf bevestigde niet met zoveel woorden dat het inderdaad een blauwtje liep bij Cowell, maar Marko gaf in gesprek met ServusTV wel aan dat er gesprekken zijn met kopstukken van de concurrent: "Dat is ook normaal als je mensen zoekt voor een ambitieus project als het onze."

Wat Marko wel bevestigde, was dat Red Bull in gesprek is met Porsche over een eventuele samenwerking tussen Red Bull als constructeur en Porsche als motorleverancier.

Ook interessant:

Video: de geheimen van Verstappens nieuwe Red Bull

Bookmaker Unibet pakt opnieuw uit met een speciale Max Booster voor de GP van Spanje. Winst van Verstappen op het circuit waar hij in 2016 voor het eerste zegevierde, kan jou 50 keer je inzet opleveren!

Alleen geldig voor nieuwe spelers, minimum leeftijd 24 jaar. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x jouw inzet!
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

0 reacties

Viaplay
RN365 Special
RacingNews365 premium: Hét abonnement voor de echte racefan!

Beleef het F1-seizoen als nooit te voren met RN365 premium en profiteer onder meer van een exclusieve app en advertentievrije site.

Lees meer
x
LIVE Grand Prix van Spanje