De sprintkwalificatie was van korte duur voor Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen is al in het eerste deel van de kwalificatie op de vrijdagmiddag uitgeschakeld. Hij verloor de controle over zijn wagen bij het ingaan van de laatste chicane, waarna hij van de baan af schoot. Daarvoor stond Hamilton al op een plek in de gevarenzone.
Niet alleen Hamilton viel al in het eerste deel uit, ook Kimi Antonelli wist zich niet bij de snelste vijftien coureurs te voegen. De Italiaan in dienst van Mercedes kwam in zijn eerste inzet in het grind terecht en kon zodoende geen competitieve tijd neerzetten. Hij zette nog aan voor een tweede ronde aan het einde van de sessie, maar kwam niet verder dan de laatste tijd.
Oscar Piastri noteerde de snelste tijd in het eerste deel, gevolgd door Max Verstappen en Lando Norris.
Max Verstappen aast op revanche na een dramatisch verlopen GP van Monaco. Pakt hij weer een podium in Spanje? Unibet keert liefst 50 keer jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!