Op het rechte stuk zien we vaak prachtige gevechten, met behulp van DRS, gevolgd door een nieuwe DRS-zone van bocht drie naar bocht vier. Daardoor duren die gevechten soms bochten lang en kan de ingehaalde coureur meteen proberen terug te slaan.
In aanloop naar de 2023-editie van de race heeft de FIA echter een wijziging doorgevoerd. De DRS-zone is met 80 meter ingekort. In plaats van 170 meter na de laatste bocht, mogen de coureurs nu pas 250 meter na de laatste bocht het knopje indrukken waardoor de DRS-flap in de achtervleugel open gaat.
Het is zeker niet dat de FIA inhalen onmogelijk wil maken, maar men vond het inhalen vorig jaar te makkelijk en aan de hand van data is daarom besloten deze wijziging te maken.
Ook interessant:
Verstappen en Red Bull moeten direct toeslaan in Bahrein
De testdagen voor het nieuwe Formule 1-seizoen zitten erop en er wordt weer geracet! De Grand Prix van Bahrein staat op het programma en dat is meer dan genoeg reden voor Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk om weer samen te komen voor een gloednieuwe RN365 F1-podcast! In de nieuwste aflevering bespreken we uitgebreid de testdagen en blikken we vooruit op de eerste Grand Prix van 2023!
Hét abonnement voor de echte racefan. Sluit je ook aan bij de tofste F1-community!
Meld je direct aan