In aanloop naar de Formule 1 Grand Prix van Azerbeidzjan onthulde Pierre Gasly dat hij na de race in Madrid te maken kreeg met online haatberichten en zelfs bedreigingen. Ook de familie van de Alpine-coureur moest het ontgelden.
In de slotfase van die race reed Gasly op oude banden met een alternatieve strategie, waar teamgenoot Franco Colapinto wel de nodige hinder van ondervond. De Argentijn zat vast achter Gasly en teamorders bleven uit, waardoor Oscar Piastri een bedreiging kon vormen.
Desondanks behield Colapinto de zevende plaats, maar alsnog kwamen er haatberichten aan het adres van zijn Franse teamgenoot. FIA-president Mohammed Ben Sulayem noemt dit online misbruik tegen Gasly en zijn familie 'volstrekt onaanvaardbaar'.
"Pierre heeft mijn volledige steun en ik veroordeel dit gedrag ten zeerste", schrijft Ben Sulayem op sociale media. "Geen enkele coureur, official, vrijwilliger of fan zou hiermee te maken moeten krijgen."
"Dit soort incidenten zijn precies de reden waarom ik het initiatief United Against Online Abuse heb opgericht. We kunnen online haat binnen onze sport simpelweg niet accepteren en we hebben allemaal een verantwoordelijkheid - autosportbonden, teams, coureurs, fans en sociale mediaplatforms - om dit gedrag aan te pakken en een omgeving te creëren die gebaseerd is op respect."
"Competitie en passie vormen het hart van de autosport, maar misbruik hoort daar niet bij. We moeten samen blijven optreden en betekenisvolle maatregelen nemen om iedereen binnen onze sportgemeenschap te beschermen", besluit de FIA-president.
Scoort Max Verstappen wederom een podiumplaats? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of Lando Norris!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.










Praat mee!