Na lang beraad is besloten om de kwalificatie voor de Grand Prix van Brazilië uit te stellen. Omtrent 18:15 uur Nederlandse tijd begon het hard te regenen, waardoor het te onveilig was om te racen. De FIA legt uit waarom de keuze is gemaakt.
"De kwalificatie voor de Grand Prix van São Paulo is uitgesteld", stelt de mondiale autosportbond. "De beslissing is genomen vanwege het gebrek aan zichtbaarheid door de vele regen van de afgelopen uren. Er staat veel water op delen van het circuit, waardoor de omstandigheden onveilig zijn. Hoe graag we ook actie op het circuit willen zien, de veiligheid van coureurs, teamleden, vrijwilligers, officials en toeschouwers is onze belangrijkste prioriteit."
De FIA laat tevens weten dat een nieuwe starttijd zo snel mogelijk bekend wordt gemaakt. "We zullen zo snel mogelijk een beslissing nemen over de starttijd van de kwalificatie op zondagochtend."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!