Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Formule 1-coureurs verbaasd door FIA na crash Verstappen

Na de crash van Max Verstappen afgelopen zondag tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan duurde het vrij lang voordat de safety car de baan op kwam om de race te neutraliseren. Charles Leclerc, Carlos Sainz en Sebastian Vettel zetten er hun vraagtekens bij.

De crash van Max Verstappen in de slotfase van de Grand Prix van Azerbeidzjan zorgde voor vliegende afstandsbedieningen in menig Hollandse huiskamer en ongetwijfeld ook een hoop gescheld. In Bakoe zelf kwam voornamelijk kritiek over dat de safety car er zo lang over deed om naar buiten te komen na de zware klap. Zo noemde Charles Leclerc het direct na de crash over de boordradio al 'een grap' dat de safety car zo laat pas de baan op kwam. Na afloop van de race uitte hij tegenover onder meer RacingNews365 nogmaals zijn verbazing. "Ik was verbaasd dat de safety car niet eerder kwam, daarom uitte ik mijn zorgen over de boordradio", aldus Leclerc. "Voor mij was het duidelijk dat ik niet meer zou pushen na zo'n crash. Het was midden op het rechte stuk, dus het was best gevaarlijk. Het duurde alleen langer dan ik had verwacht. Maar volgens mij waren alle coureurs ook zo verrast." Daar had de Monegask gelijk in, want ook zijn teamgenoot Carlos Sainz vond het opmerkelijk dat Bernd Maylander pas zo laat naar buiten kwam. "Normaal gesproken komt er na zo'n groot ongeluk eerst een dubbele gele vlag en dan een paar seconden later de safety car", zegt de Spanjaard, die de situatie met zijn Ferrari-teamgenoot aan gaat kaarten bij wedstrijdleider Michael Masi. "Nou duurde het dertig seconden, een minuut voordat de safety car werd ingezet en moesten we langs een zware crashsite rijden waar alleen de gele vlag hing." Ook de wenkbrauwen van Sebastian Vettel gingen omhoog toen de safety car niet meteen de baan opkwam. "Het was vrij duidelijk dat hij in het midden van de baan stond en het duurde best lang, maar we zullen wel uitzoeken hoe het zit."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes