Dromen over het winnen van Dakar had De Rooy al even uit zijn hoofd gezet na pech in de eerste week. Met een achterstand van een uur en vijftig minuten was er een wonder nodig om deze Dakar nog te winnen.
Na een zeer dominante zevende etappe gloort er weer hoop voor de Iveco-coureur. De Rooy declasseerde het complete veld en reed zijn direct concurrenten op grote achterstand. Alle truckers gaven minimaal een half uur toe op de ontkende Brabantse trucker. Klassementsleider Nikolaev gaf vijfendertig minuten toe in zijn Kamaz en verdedigt nu een voorsprong van 1 uur en 15 minuten op De Rooy. Sotnikov, nummer twee van het klassement voor aanvang van deze etappe, verliest bijzonder veel tijd en is nog onderweg. Zijn tijdverlies, met nog twee waypoints te gaan bedroeg al een kleine anderhalf uur op De Rooy. De Nederlander deed vandaag uitstekende zaken in de Dakar Rally, waarbij er weer een sprankje hoopt gloort.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









