Max Verstappen is één penalty point verwijderd van een officiële F1-schorsing. Geen fijne positie om in te verkeren, want een strafpunt heb je zó verdiend. Vraag dat maar aan Formule 3 Alpine-junior Nicola Lacorte. Gedurende de back-to-back raceweekenden van Monaco en Spanje verzamelde hij niet minder dan 18 strafpunten.
Het overzicht hieronder laat zien hoe hij zijn strafpunten verzamelde. Het eerste vergrijp in Barcelona ging trouwens om een botsing uit frustratie. Nee, hij wilde zijn concurrent niet echt raken, maar schatte de afstand tussen beide auto's verkeerd in, zo zou hij verklaren.
Tijdens de race in Spanje maakt de FIA middels een officieel schrijven al melding van het feit dat hij 12 punten heeft verzameld, maar op dat moment was hij dus al bezig zijn aantal opnieuw op te krikken. De schorsing komt er, maar inmiddels staat hij na die schorsing alweer op 6 strafpunten.
Strafpuntenoverzicht Nicola Lacorte
| GP | Overtreding | Aantal strafpunten |
|---|---|---|
| Monaco | Negeren zwarte vlag (kreeg hulp van marshalls) | 5 |
| Monaco | 'Causing a collision' | 2 |
| Spanje | 'Causing a collision' | 4 |
| Spanje | Te hard rijden tijdens safety car | 3 |
| Spanje | Te hard rijden tijdens safety car | 3 |
| Spanje | 'Causing a collision' | 1 |
Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of Lando Norris!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!