Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Hamilton slaat steil achterover van kwalificatie Verstappen

Lewis Hamilton maakt zich zorgen na het zien van het gigantische gat richting de voorkant van het Formule 1-veld. Een seconde naar de man op poleposition, Max Verstappen, is schrikbarend volgens de zevenvoudig kampioen.

Een week geleden stond Lewis Hamilton nog op het podium in Singapore, maar de moed zakt hem in zijn schoenen na de kwalificatie voor de Formule 1 Grand Prix van Japan. De Brit klokte de zevende tijd, terwijl Mercedes-teamgenoot George Russell de achtste tijd neerzette. De afstand naar poleposition (Max Verstappen) is gigantisch. Hamilton is dan ook niet tevreden als hij bij de media verschijnt. "De vrijdag was verschrikkelijk, maar we hebben wat verbeteringen kunnen maken. Ik was er veel blijer mee, maar helaas zijn we simpelweg niet snel genoeg", luidt zijn oordeel bij F1TV . "We moeten hard blijven werken, want we zitten qua downforce aan de achterkant van de auto ver, ver weg (van de top, red.). De rondes zelf voelden echter wel goed."

Gat tussen Verstappen en Hamilton

Het gat tussen Verstappen op poleposition en Hamilton, de hoogst geklasseerde Mercedes-coureur, is groter dan een seconde. Dat weet Hamilton maar al te goed. "Dat is gestoord... Om dat gat voor volgend jaar te dichten, terwijl we er nu nog een seconde achter zitten op een circuit als Suzuka, is zorgwekkend voor ons als team." "Ik gaf alles in de kwalificatie, maar een groot verschil van zeven tienden verloren we al in de eerste sector. Dat heeft te maken met de achterkant van de auto. We hebben veel grip aan de voorkant, maar aan de achterkant is meer nodig. Er is nog een lange weg te gaan." "We moeten een zeer groot gat dichten voor volgend jaar, maar je ziet dat bijvoorbeeld Aston Martin dit jaar ook grote stappen kon maken. McLaren heeft dat ook gedaan door en nu staan ze ook voor ons", zo sluit Hamilton af met een dringende oproep: werk aan de winkel voor Mercedes.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
RB22 Red Bull bevestigt tekortkoming aan auto Verstappen