Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Helmut Marko: 'Ondanks problemen goed resultaat voor Red Bull'

Even leek er een dubbele podiumfinish in de lucht te hangen voor Red Bull op het circuit van Paul Ricard maar problemen met de voorvleugel zorgde ervoor dat Ricciardo net naast het podium greep. Toch is teamadviseur Helmut Marko tevreden met het behaalde resultaat in Frankrijk.

Zowel Max Verstappen als Daniel Ricciardo kwamen ongeschonden uit de malaise in de eerste bocht en pakten daardoor de nodige plekken. Verstappen reed vanaf dat moment op de tweede plek en Ricciardo sloot aan op P3. Helaas voor de Australiër kon hij zijn podiumplek niet vasthouden. "Daniel kreeg al vroeg in de race een probleem met zijn voorvleugel. Die problemen werden tijdens de race steeds erger waardoor Raikkonen hem gemakkelijk kon inhalen. Als Daniel deze problemen niet had gehad, dan had hij zeker weten het podium gehaald," aldus Marko tegenover de Oostenrijkse televisiezender ORF.

Ook voor Verstappen verliep de race niet geheel zonder problemen. De Nederlander klaagde over de boordradio over bepaalde vibraties en Marko was dan ook opgelucht dat zijn pupil de tweede plek kon veiligstellen. "Max kreeg vlak na zijn pitstop last van vibraties. We hebben hem toen instructies gegeven zodat hij zijn wagen zonder verdere problemen over de finish kon brengen omdat zulke vibraties ook gemakkelijk voor meer schade aan de auto kunnen zorgen." "Het was geen vlekkeloze race voor ons maar met P2 en P4 ben ik zeer tevreden."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes