Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Oscar Piastri

Hill hekelt Piastri-boordradio: "Wil ik nooit van een F1-coureur horen"

Damon Hill hoorde tijdens de Formule 1 Grand Prix van Brazilië Oscar Piastri iets zeggen wat hij nooit van een Formule 1-coureur zou willen horen.

Piastri FP1 Mexico
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De Grand Prix van Brazilië was op zijn zachtst gezegd niet het weekend van Oscar Piastri. Zijn teamgenoot Lando Norris daarentegen pakte de volle mep met zeges in zowel de sprint- als de hoofdrace.

Het was echter vooral wat Damon Hill van Piastri over de boordradio hoorde dat hem zorgen baart. Misschien niet eens zozeer over Piastri zelf als wel over de sport in de brede zin van het woord. Hij begint zijn betoog met een anekdote.

"In 1999, mijn laatste jaar in de sport, riepen de engineers eigenlijk voor het eerst 'joh, we gaan de auto afstellen op basis van wat we in de data zien'. Ik weet nog dat ik dacht 'oké, en wat is mijn taak hierin dan? Dan zal dit wel het einde zijn daarvan'."

Als in de podcast Stay on Track gesprekspartner Johnny Herbert speels aankaart of dat ergens ook niet leuk is, zoomt Hill in op Piastri: "Het is geweldig om over alle info te beschikken, maar het probleem is nu dat je bijvoorbeeld Oscar Piastri hebt die over de boordradio vraagt 'wat is het plan?'" 

"Dan denk je toch ergens ook bij jezelf 'als jij al niet weet wat je wil, wat verwacht je dan nog van mij?' Het is een vraag die je niet uit de mond van een coureur wil horen."

Kritiek op de F1, niet op Piastri

"Het is geen kritiek op Oscar, het is meer een algemene observatie van onze sport", verduidelijkt Hill. Als Herbert countert dat het vanuit engineers heel begrijpelijk is om zwaar op data te leunen, omdat ze nu eenmaal perfectie nastreven, reageert Hill als volgt.

"Helaas is perfectie niet altijd goed voor race, want ik zou graag zien dat het coureurselement zwaarder mee blijft wegen."

Praat mee!

x
McLaren Brown sprak met Norris en Piastri over Verstappen: "Enige manier om hem te verslaan"