Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Honda gefrustreerd nadat Verstappen pole misloopt

Het was een prima dag voor Honda, maar het had nog net wat mooier kunnen zijn. Na afloop van de kwalificatie voor de Grand Prix in Monaco overheerst dan ook lichte frustratie.

Charles Leclerc staat op papier op poleposition op zondag als om 15:00 uur de Grand Prix van Monaco gaat beginnen. De Monegask was Max Verstappen te snel af, die tweede werd. Motorleverancier Honda blikt terug op een goede dag. "Over het algemeen was het een positieve kwalificatie, met drie door Honda aangedreven wagens in de top tien. Het is bemoedigend dat Verstappen vanaf de eerste startrij mag vertrekken", zo oordeelt technisch directeur Toyoharu Tanabe, die tegelijkertijd ook ontevreden was met het resultaat van de Nederlander, want er had meer ingezeten. "Het is een beetje frustrerend om te zien dat Verstappens laatste ronde goed genoeg voor de pole was geweest, zij het niet dat de sessie door een rode vlag stop werd gezet. Zijn teamgenoot Sergio Perez had minder vertrouwen in de auto en werd negende, maar ook had hij last van verkeer in zijn laatste ronde", zo onthult de Japanner, die zag dat bij het andere team ook een coureur goed, en een wat minder presteerde. "Pierre Gasly is al sinds de eerste training sterk, heeft alles er uit gehaald en zal zondag vanaf de zesde plek starten. Dat is een hele goede uitgangspositie. Yuki Tsunoda greep tijdens zijn eerste kwalificatie in Monaco net naast Q2, maar hij kon zich wel meten met andere ervaren coureurs. Hopelijk kan hij de race op zondag finishen, want elke meter voor hem is waardevol. De startpositie is hier erg belangrijk, maar de race is lang en er kan van alles gebeuren." Eén bepaalde fase kan volgens Tanabe nog voor opschudding zorgen: de start. "Dat is het belangrijkste moment van de race en we zullen daar wat betreft onze voorbereidingen rekening mee houden in aanloop naar de race."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes