Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Horner dolgelukkig met 'perfecte call' Verstappen: "Voelt als een overwinning"

Waar Max Verstappen de 'perfecte call' maakte, besloot Sergio Perez verkeerd. Daardoor hinkt Red Bull-teambaas Christian Horner voor wat betreft zijn emoties op twee gedachten. Maar die tweede plaats, die voelt als een overwinning!

Max Verstappen finishte de Grand Prix van Rusland als tweede, Sergio Perez als negende, dat terwijl de rollen vijf ronden voor het eind nog omgekeerd waren. Een goede call van Verstappen en een verkeerde call van Perez waren daar debet aan. "Het was een erg moeilijke call", zo laat Red Bull-teambaas Christian Horner na de race in gesprek met Sky Sports optekenen, doelend op de keuze om wel of niet naar intermediates te wisselen: "Max maakte de call die goed uitpakte, terwijl Perez had bedacht om de omstandigheden te blijven trotseren, maar dat was de verkeerde call." Niet dat hij Perez iets kwalijk neemt, overigens: "Het kwartje had beide kanten op kunnen vallen. Max profiteerde volop, Perez verloor volop. De manier waarop we de schade hebben beperkt voor Verstappen is geweldig, maar in het constructeurskampioenschap hebben we duidelijk punten verspeeld." Gevraagd naar de 100ste overwinning van Lewis Hamilton, kan Horner alleen maar toegeven dat dat een krankzinnig aantal is: "Dat is niet te bevatten, maar dat wij uit Rusland vertrekken met slechts twee punten achterstand op Hamilton, nota bene nadat we een motorwissel hebben doorgevoerd, dat is is geweldig nieuws." Sterker nog: "Dat voelt als een overwinning. Als je ons dit aan het begin van de dag voor had gehouden, hadden we dit met beide handen aangegrepen." Natuurlijk had men op een flink pak punten gerekend, maar een podium? Nee, dat niet. "Max was vol vertrouwen voor aanvang van de race en we dachten dat een plekje in de top vijf misschien wel tot de mogelijkheden zou behoren. Om dan vervolgens met een podium huiswaarts te keren, is erg waardevol."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes