Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Christian Horner

Horner prijst 'unieke' Verstappen: "Geen andere coureur gezien die dat kan"

Red Bull moet het momenteel doen met P3 in het constructeurskampioenschap, achter McLaren en Mercedes. Teambaas Christian Horner legt uit welke rol Max Verstappen speelt in de zoektocht naar performance en de juiste setup.

Verstappen Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Red Bull Racing was jarenlang het dominante team in de Formule 1, maar is dat op dit moment zeker niet. McLaren voert de boventoon, met daarachter Red Bull, Ferrari en Mercedes. Al kan de volgorde tussen de drie teams elke GP veranderen. Het team uit Milton Keynes wil echter zo snel mogelijk weer naar de top gaan, zo legt teambaas Christian Horner uit.

"We zijn altijd op zoek naar de snelste auto, of dat nu in 2021, 2022 of 2023 was. Natuurlijk was het vorig jaar veel moeilijker, maar Max Verstappen is heel duidelijk over wat hij wil met de auto. En het levert natuurlijk altijd meer op, als we hem kunnen geven wat hij zoekt", zo begint Horner zijn verhaal bij Sky Sports F1, waarna Horner vervolgt over de zoektocht naar performance.

"Het gaat altijd om de combinatie van de auto en de coureur. We weten dat Max de regerend viervoudig wereldkampioen is en dat er geen betere coureur in de Formule 1 is. Deze dingen moeten altijd in harmonie samen gaan. Een coureur kan het niet alleen en een team kan het niet zonder coureur. Die twee dingen moeten samenkomen."

"En natuurlijk moet je er hard aan werken. Als team weten we dat we performance moeten vinden, maar het is alleen als team dat je die prestaties kunt leveren. Max werkt achter de schermen heel hard, maakt uren op de simulator met de engineers en er wordt veel werk verzet om ervoor te zorgen dat we dit seizoen echt de strijd kunnen aangaan met de McLarens."

Tot slot krijgt Horner de vraag of de rijstijl van de teamgenoot van Verstappen, Yuki Tsunoda, bij die van de Nederlander past. "Ik denk dat we voor een andere afstelling moeten zorgen. Het vermogen van Max om rondetijden uit de auto te halen, is uniek. Ik denk dat we nog geen andere coureur hebben gezien die dat kan op de manier waarop Max dat kan."

"Daarom denk ik dat je, wie dan ook de partner is, die partner een auto moet geven zodat hij zich meer op zijn gemak voelt en dat er een voorspelbaar gevoel wordt gegeven. Dat is niet per se de snelste auto, maar het is zeker een auto die meer vertrouwen geeft, voor welke coureur dan ook."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
Red Bull FIA-steward spreekt zich uit over 'oorlogsmachine' Verstappen: "Max luistert toch niet"