Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Kritische McLaren-teambaas reageert op incident Verstappen en Piastri

Tijdens de start van de Grand Prix van Abu Dhabi ging het al gelijk goed mis voor Max Verstappen en Oscar Piastri. McLaren-teambaas Andrea Stella gaat nu in op het incident tussen de twee.

De schrik zal er bij McLaren wel even goed in hebben gezeten, toen Oscar Piastri ineens achterstevoren stond na de eerste bocht in Abu Dhabi. Max Verstappen probeerde voorbij te gaan aan de Australiër, maar dat mislukte jammerlijk. En dat terwijl McLaren nog volop streed voor het constructeurskampioenschap, iets wat door de overwinning van Lando Norris gewoon werd binnengesleept. Andrea Stella reageert tegenover onder meer RacingNews365 op het incident in de eerste bocht. "De eerste gedachte die ik had na het checken van de eerste bocht, was dat het onnodig voelde. Als je teams hebt die vechten voor het kampioenschap... is dat het hoogtepunt. Het is het moment om de inspanningen van een seizoen te oogsten en dat (de botsing, red.) voelde een beetje onnodig", zo deelt de McLaren-teambaas zijn mening. "Maar soms geven tegenslagen je de kans om je sterke punten te laten zien en ik denk dat dat precies is wat er gebeurde. En Oscar gaf nooit op. Hij kwam terug en scoorde een punt, dat heel belangrijk had kunnen zijn. Dat had zelfs beslissend kunnen zijn in het geval van een wissel tussen Carlos Sainz en Norris. Lando toonde zijn sterke punten, hij leverde een perfect weekend en een perfecte race af toen alle druk op hem lag en hij bleef heel kalm op de radio." Stella vervolgt: "Hij overwoog een aantal moeilijke opties die we hem gaven, zoals toen we zeiden: 'wil je naar binnen komen voor een nieuwe set banden in het geval van een safety car?' Ik denk dat we Lando op zijn best hebben gezien, en zijn best is gewoon ongelooflijk competitief."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes