Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Leclerc denkt kwalificatie-lek boven te hebben

In Bahrein scoorde hij nog de eerste - en voorlopig enige - poleposition uit zijn Formule 1-loopbaan, maar sindsdien verlopen de kwalificaties wat betreft Charles Leclerc niet helemaal naar wens. De 21-jarige Ferrari-coureur denkt dat hij meer uit zijn wagen kan halen, dan hij tot dusver heeft laten zien.

Vijfde, eerste, vierde, tiende, vijfde, zestiende en in de afgelopen twee kwalificaties derde. Leclerc heeft tot dusver moeite om Ferrari-collega Sebastian Vettel bij te benen: de Duitser staat inmiddels met 6-2 voor in het onderlinge kwalificatieduel. Die derde plaatsen in Canada en Frankrijk hebben echter wel een morele boost gegeven. "Ik heb mijn aanpak gewijzigd", erkent Leclerc tijdens het Oostenrijkse Grand Prix-weekend. "Het is duidelijk dat de rijders hun set-up aan moeten passen naar de baanomstandigheden en daar ging het bij mij fout. Het circuit evolueert namelijk gedurende de sessies." De drievoudig podiumklant legt uit. "Het eerste kwalificatiesegment wilde nog wel, maar vanaf Q2 begon ik het telkens lastig te krijgen, om in Q3 door het ijs te zakken. Inmiddels heb ik helder wat er nodig is om in de sessie te groeien. Ik heb het in de voorgaande kwalificaties uitgevoerd en het bracht me direct het benodigde succes." Op het Circuit Paul Ricard wist Leclerc teammaat Vettel voor de tweede keer dit jaar af te troeven, al bleek de Duitser - in het verleden goed voor 55 polepositions - met een probleem te kampen.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Verstappen Russell plaatst 'gouden standaard' Verstappen op voetstuk: "De enige op de grid"