Daar is de wedstrijdleiding echter op teruggekomen. Op Suzuka reden Charles Leclerc en Kevin Magnussen op het rechte stuk tegen elkaar aan. Leclerc was de achteropkomende partij en stuurde naar rechts om in te halen. Volgens de eerste lezing deed Magnussen op exact hetzelfde moment hetzelfde (domme pech dus), maar nu is men dus een andere mening toegedaan.
"We hebben het incident opnieuw onder de loep genomen en geconcludeerd dat Magnussen wel degelijk met enige vertraging naar rechts stuurde, wat kan duiden op een reactie op de move van Leclerc. Een soortgelijke actie zullen we een volgende keer niet meer goedkeuren", zo legt wedstrijdleider Charlie Whiting uit. Magnussen weet zijn actie daaropvolgend aan gebrekkig zicht naar achteren, iets waar Sebastian Vettel eerder dit jaar ook al een keer op wees: "Dat kan volgend jaar sowieso geen excuus meer zijn", pareert Whiting. "Dan worden de achtervleugels en spiegels zo geplaatst dat het zicht naar achteren verbeterd wordt." Voor een straf voor Magnussen is het bijna twee weken na dato uiteraard te laat en dus is de Deen er goed mee weggekomen.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









