Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

"Een talent als Leclerc komt maar eens in de tien jaar voorbij"

Ferrari CEO Louis Camilleri beleefde een wisselvallig seizoen met zijn merk. Er werden enkele GP's gewonnen door zijn coureurs, waaronder de thuisrace op Monza. Daarnaast viel het team echter ook een aantal keer door de mand. Zo was er het incident tussen Vettel en Leclerc in Brazilië en werd men op de Hungaroring op grote achterstand gereden door concurrent Mercedes.

De Maltees spreekt dan ook het liefst over het meest positieve aspect van het Ferrari-seizoen, namelijk Charles Leclerc. Het jonge talent uit Monaco verbaasde dit jaar veel Formule 1-fans door tijdens zijn eerste seizoen bij Ferrari direct twee races te winnen en maar liefst zeven polepositions te veroveren. Volgens Camilleri is Leclerc dan ook een diamant die maar één keer in de zoveel tijd voorbij komt. "Een coureur als Leclerc komt maar één keer in de tien jaar voorbij", zo begint de Ferrari-CEO zijn positieve woorden over Leclerc tegenover The Financial Times : "Hij is zeer getalenteerd, geconcentreerd en onwijs volwassen voor zijn leeftijd. Daarnaast staat hij met beide benen op de grond en is hij constant bezig om zichzelf te verbeteren." Volgens Camilleri heeft Leclerc dit seizoen veel geleerd van zijn teamgenoot en viervoudig wereldkampioen, Sebastian Vettel. "Hij heeft veel kunnen leren van Sebastian dit seizoen en ik denk dat hij dat zelf ook zal aangeven." Vettel en Leclerc zullen overigens ook volgend seizoen het rijdersduo vormen van de Scuderia.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen