Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Leclerc laat zich niet kisten door probleempje: "Snelheid zit wel snor"

Tijdens het Grand Prix-weekend in Bahrein scoorde Charles Leclerc de eerste poleposition van zijn Formule 1-loopbaan. De 21-jarige Monegask leek een dag later op weg naar zijn eerste Grand Prix-overwinning, tot een motorisch probleem hem verhinderde. In China begon Leclerc het raceweekend wederom met een probleem - ditmaal was een oliesensor de boosdoener.

Tijdens de tweede vrije training gaat er pardoes een alarm af in de Ferrari SF90 van Leclerc, die door het team wordt gesommeerd om de wagen terug te brengen in de pits. Omdat er nog maar twintig minuten op de klok staan, komt het Monegaskische toptalent niet meer de baan op. "Ik stond binnen omdat we de olie moesten checken - we wisten niet preceis wat er gaande was", laat Leclerc naderhand weten. "Wat betreft de prestaties staan we er goed voor. In de tweede trainingssessie had ik geen vrije ronde, dus het is nutteloos om naar mijn tijd te kijken." Leclerc besluit de sessie uiteindelijk op een zevende plaats, nog achter Nico Hulkenberg en Carlos Sainz. Het gat naar leider Valtteri Bottas bedraagt 0,828 seconden. Waar Leclerc even over moet slaan, daar staan Bottas, Sebastian Vettel en Max Verstappen vooraan kort op elkaar. "Het is druk in de top, we hadden zeker van Red Bull Racing niet verwacht dat ze er zo goed bij zouden staan. Een leuke verrassing. We kunnen tenminste een beetje vechten op de baan, daar kijken we natuurlijk heel erg naar uit." Tijdens de teambazenpersconferentie liet Ferrari-voorman Mattia Binotto zich nogmaals uit over de interne situatie bij de Italiaanse stal, waarin hij verklaarde Vettel nog altijd de voorkeur te geven mochten er onverwachte gebeurtenissen plaatsvinden.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Red Bull vliegt in brand tijdens demo