Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc met schaamrood op de kaken na zware crash in Barcelona

Charles Leclerc crashte uit de kwalificatie voor de GP van Barcelona en zal daardoor van P10 moeten starten. De Ferrari-coureur trekt het boetekleed volledig aan.

Voor Charles Leclerc zat de kwalificatie in Monaco er eerder op dan gepland. De Monegask eindigde in de bandenstapels nadat hij de controle over zijn Ferrari verloor in Q3. Daardoor zal hij vanaf P10 aan de race moeten beginnen, als hij geen straf krijgt voor het eventueel vervangen van onderdelen na zijn flinke klapper.

Na afloop van de kwalificatie trekt hij het boetekleed volledig aan. "Het is geen pech, het ligt aan mij. Het is niet goed genoeg. Ik schaam me enorm dat ik hier moet komen praten na zo'n moment. De afgelopen drie weekenden waren over het algemeen natuurlijk ontzettend moeilijk voor mij om snelheid te vinden, met problemen waar ik al een tijdje mee worstel", vertelt Leclerc tegenover Viaplay.

"We hebben dit weekend een paar dingen aan de auto veranderd en het gevoel was echt goed." Daarna vervolgt de Monegask zijn verhaal. "Het was het weekend waarin ik alles bij elkaar moest brengen. Toen ik in de kwalificatie aankwam, voelde alles goed. De performance was echt goed, maar ik plant de auto in de muur, dus dat is onaanvaardbaar. Ik schaam me."

Maar wat gebeurde er precies toen de Monegask de controle verloor? "Bocht vier was de enige bocht op het circuit waar ik volgens mij niet de snelste was. We hebben een goede auto in de bochten, dus ik wist dat ik alles perfect moest doen. Ik liet de rem los en ging met aanzienlijk meer snelheid de bocht in. Het pakte niet goed uit", zo is de even simpele als pijnlijke verklaring van Leclerc.

Max Verstappen aast op revanche na een dramatisch verlopen GP van Monaco. Pakt hij weer een podium in Spanje? Unibet keert liefst 50 keer jouw inzet uit bij een podium voor Verstappen, Antonelli of Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Speel mee!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
Volledige kalender
x
Live Reacties na teleurstellende kwalificatie Verstappen in Barcelona