Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc opgelucht: "Had nooit gedacht dat ik derde zou worden"

Charles Leclerc kan opgelucht ademhalen na de Grand Prix van Saoedi-Arabië. De Monegask eindigde op het podium, en dat was meer dan hij had durven dromen.

Leclerc Saudi podium
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Met zijn derde plaats in Jeddah heeft Charles Leclerc het eerste podium van Ferrari behaald in 2025. Een echte kans op de overwinning maakte Leclerc echter nooit: hij lag te ver achter op Max Verstappen en Oscar Piastri.

"Zo is het op dit moment nu eenmaal", zegt de Ferrari-coureur schouderophalend na de race. "Helaas konden we in de kwalificatie niet meer uit de auto persen. Ik was extreem blij met de ronde tijdens de kwalificatie en heel, heel erg blij met de race. Ik denk echt dat we het maximale eruit hebben gehaald, dus ik ben trots op wat we hebben gedaan. Nu moeten we de auto blijven verbeteren om nog iets verder vooraan te vechten."

Toch is het zeker een opsteker voor Leclerc dat hij voor de McLaren van Lando Norris eindigde, én voor de Mercedes van George Russell. "Ik had nooit gedacht dat ik als derde zou eindigen. Ik dacht echt dat dit een race zou zijn waar ik moest verdedigen ten opzichte van de auto's achter me. Dus dit was erg goed. We moeten het maximale blijven behalen. Hopelijk komen de upgrades snel om de auto verder te verbeteren."

Praat mee!

x
Jeddah Wedstrijdleiding verklaart straf Verstappen