Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Leclerc schuwt titelstrijd met Verstappen niet: "Ik ben er klaar voor!"

In 2022 kon Charles Leclerc al even proeven aan een titelstrijd met Max Verstappen. Blijkt het zo te zijn dat het dit jaar weer een strijd wordt tussen de twee, dan is de Ferrari-coureur er helemaal klaar voor om het gevecht aan te gaan.

Het begin van het seizoen 2022 was voor Charles Leclerc, waar de regerend wereldkampioen Max Verstappen juist moeite had om zijn ritme te vinden. Verstappen noteerde onder meer een P19 en een DNF, waar Leclerc twee keer won en twee keer als tweede eindigde. Vanaf de GP van Spanje, die Verstappen ook won, trok de Nederlander het initiatief naar zich toe. Hij nam na die race de leiding in het kampioenschap over van Leclerc, om die daarna tot en met het einde van vorig seizoen niet meer uit handen te geven. Nieuw jaar, nieuwe kansen, moet ook Leclerc denken. In zijn Ferrari hoopt hij dit seizoen mee te kunnen strijden voor de titel en wellicht een nieuw titelgevecht met Verstappen aan te kunnen gaan. "Als ik mezelf consequent in die positie bevind", doelt hij op het feit dat zijn Ferrari wel een racewinnende wagen moet zijn, "dan durf ik wel met zekerheid te zeggen dat ik het gevoel heb dat ik er klaar voor ben", zo vertelt de Monegask tegenover onder meer RacingNews365. "Max is iemand met wie ik natuurlijk al jaren strijd. Om tegen hem te vechten in de Formule 1 is een andere categorie, want er staat veel meer op het spel. Maar het is niet iets wat ik niet gewend ben. Ik voel me er klaar voor om die strijd aan te gaan, maar de tijd zal het leren. En als ik in die situatie kom, zullen we het wel zien."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen