Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Leclerc vreest ondanks pole voor Verstappen: "Dan verliest Ferrari de race"

Charles Leclerc heeft de poleposition veroverd voor de GP van Spanje, maar hij maakte het zichzelf niet makkelijk. Bovendien moet Ferrari op zondag aan de bak, want vergeleken met Red Bull hebben ze wat zwakke plekken.

Leclerc Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB
Het leek er even op alsof Max Verstappen er met de pole vandoor zou gaan voor de Grand Prix van Spanje, maar uiteindelijk was het Charles Leclerc die een ijzersterke ronde neerzette, nadat hij bij zijn eerste Q3-poging nog was gespind.

Na afloop is de Monegask ondanks die fout logischerwijs tevreden met de eerste startplek voor zondag. "Ik voel me goed! Het was een hele lastige kwalificatie, zeker in Q3, toen ik een fout maakte in mijn eerste run", glimlacht hij.

"Toen had ik maar een kans, maar dat ging heel goed. Ik had wat momentjes tijdens mijn ronde, maar uiteindelijk ben ik heel blij met de poleposition. De auto was geweldig, dus ik ben heel blij", aldus de Ferrari-coureur.

Leclerc rekent zich niet rijk

Op zondag start hij samen met Verstappen op de eerste startrij. De Nederlander kon in Q3 door een probleem, waarschijnlijk met de motor, niet nog eens aanzetten voor een tweede poging.

Leclerc weet dat hij niet zomaar naar de overwinning zal kunnen cruisen in Barcelona, want zijn team worstelt met bandenslijtage. "Ik start in een sterke positie, maar vergeleken met Red Bull hebben we het de laatste races lastig met het managen van onze banden."

"Als we daar niet goed mee om gaan, dan verliezen we de race. Op zondag moeten we ervoor zorgen dat we de banden goed managen! Ik hoop dat we een 1-2 kunnen halen als team, dat zou geweldig zijn. We gaan het alles geven!", zo sluit hij af.

Voorspelgame visual 2022

Wie wint de Grand Prix van Spanje 2022?

Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!

Speel mee

Bookmaker Unibet pakt opnieuw uit met een speciale Max Booster voor de GP van Spanje. Winst van Verstappen op het circuit waar hij in 2016 voor het eerste zegevierde, kan jou 50 keer je inzet opleveren!

Alleen geldig voor nieuwe spelers, minimum leeftijd 24 jaar. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x jouw inzet!
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Spanje 2022 RN365 Nieuwsdossier

0 reacties

Viaplay
RN365 Special
RacingNews365 premium: Hét abonnement voor de echte racefan!

Beleef het F1-seizoen als nooit te voren met RN365 premium en profiteer onder meer van een exclusieve app en advertentievrije site.

Lees meer
x
Verstappen houdt 't onmogelijke voor mogelijk "Qua snelheid kan 't"