"Ik denk dat de hele wereld in shock is. De hele racewereld is in shock. Laten we eerlijk zijn: iedereen, waaronder ikzelf, dacht dat Aston Martin dit jaar een koploper zou zijn."
Met deze woorden spreekt Nigel Mansell zijn verbazing uit tegenover Ace Odds, wanneer hij gevraagd wordt hoe hij naar de problemen van de Britse renstal kijkt. Aston Martin werd een goed seizoen toebedeeld aan het begin van dit jaar. Een enkeling durfde zelfs te zeggen dat Fernando Alonso een serieuze kanshebber op de wereldtitel zou worden.
Al snel werd duidelijk dat dit allesbehalve de waarheid zou worden. De problemen met de Honda-krachtbron zorgen ervoor dat het team achteraan het veld hobbelt, als de auto al heel blijft. Tijdens het openingsweekend in Australië dacht het team zelfs dat het niet meer dan vijftien ronden zou kunnen rijden tijdens de race vanwege de extreme vibraties. Beterschap werd keer op keer beloofd, maar is nog altijd niet bereikt.
"Om dan te zien met welke ‘catastrofale’ uitdagingen ze te maken hebben, en om te horen waar de coureurs mee moeten omgaan qua vibraties en mogelijke zenuwschade, dat is bijna ongehoord. Dat is zorgwekkend, echt. Ik hoop dat ze snel een deel van die problemen kunnen oplossen, maar voor zover ik begrijp gaat dat niet snel gebeuren. Het wordt een lang traject."
Naïviteit
Volgens Mansell ligt de fout voor de problemen aan de AMR26 bij Honda. De Japanse leverancier wordt door de Brit beschuldigd van naïviteit: "Ik denk dat het wat naïef is dat een motorfabrikant denkt dat ze een jaar later dan de rest kunnen instappen en dan meteen competitief kunnen zijn zonder die volledige ontwikkeling."
"Ik heb begrepen dat veel van de eerdere engineers zijn doorgeschoven naar andere projecten, omdat ze laat zijn gestart met dit nieuwe project. Daardoor zijn ze met een compleet nieuw team opnieuw begonnen, en dat is heel zwaar voor ze."
Toch denkt Mansell dat Honda en Aston Martin er uiteindelijk bovenop zullen komen: "Als ze de tijd en het geduld hebben, krijgen ze het uiteindelijk wel rechtgetrokken. Het is momenteel teleurstellend. Als grote fan van de sport vind ik het echt jammer voor ze, en ook voor de fans, om deze problemen te zien."
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!