Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Yuki Tsunoda

Marko bevestigt extra test voor Tsunoda

Yuki Tsunoda gaat een extra test krijgen om zich nog comfortabeler te voelen in de Red Bull. Helmut Marko bevestigt dit aan onder andere RacingNews365.

Tsunoda Quali Jeddah
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

De eerste drie races van Yuki Tsunoda bij Red Bull zijn relatief goed verlopen. De Japanner had de opdracht het beter te doen dan zijn voorganger Liam Lawson, die in de eerste twee races geen punten wist te scoren. Tsunoda behaalde zijn eerste punten voor Red Bull in Bahrein en zit ook in de kwalificatie regelmatig in de top tien.

Red Bull wil nu de bemoedigende eerste signalen voortzetten. Daarom krijgt Tsunoda een speciale extra training met eerdere Red Bull-auto's, een zogeheten Testing Previous Cars (TPC) test. Dat bevestigt speciaal adviseur Helmut Marko aan onder andere RacingNews365. "Het gaat om meters maken, meer over de auto leren. En om de integratie in het team en het opbouwen van zelfvertrouwen."

Tsunoda leert daarin ook het nodige van zijn teamgenoot Max Verstappen. Wanneer Marko vertelt wordt dat Tsunoda met open mond had zitten kijken naar de kwalificatie van Verstappen in Saoedi-Arabië, grijnst de adviseur: "Niet alleen Yuki deed dat. Natuurlijk kijkt hij naar wat Max doet, maar hij heeft veel zelfvertrouwen. Hij bewandelt zijn eigen pad en weet wat hij wil."

Tsunoda's race in Saoedi-Arabië kwam al in de eerste bocht ten einde door een onfortuinlijk incident met Pierre Gasly wat beide auto's uitschakelde. "Een racing incident", luidt het korte oordeel van Marko, waarmee hij de analyse van de wedstrijdleiding onderstreept. Wel ziet Marko positieve signalen vanuit Tsunoda. "Het was jammer, want hij leek punten te kunnen behalen. In de training, wanneer er minder druk op staat, zit hij binnen twee of drie tienden, dat is de andere coureurs niet gelukt. In de kwalificatie is hij nog wat te gretig, maar hij is goed op weg om te presteren en de punten te pakken die we nodig hebben."

Abonneer je op ons YouTube-kanaal en doe automatisch mee – verder hoef je niets te doen!

Win een Verstappen cap!

Praat mee!

x
Jeddah Red Bull neemt definitief besluit over protest tegen straf Verstappen