Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Marko blij met kleine verschillen, maar vreest 'Mazepin-modus' Mercedes

Red Bull zat er in Monaco gisteren goed bij. De Oostenrijkse formatie lijkt het enige team te zijn dat nog enigszins in de buurt kan komen van Mercedes, al vreest Helmut Marko de 'Mazepin-modus' van Mercedes.

De 'Mazepin-modus', het kan zomaar eens een nieuw begrip worden in de Formule 1. Helmut Marko heeft de term in het leven geroepen na het verbluffend snelle rondje van de niet bijster getalenteerde Nikita Mazepin van afgelopen in-season tests in Barcelona. "Dat rondje van Mazepin (1,2 seconden sneller dan de nummer twee op de eerste testdag, red.) laat zien waar Mercedes toe in staat is als het er echt goed voor gaat zitten. Als dat de daadwerkelijk cijfers zijn, is dat niet goed voor de sport", aldus Marko in gesprek met Auto Bild . Op de donderdag in Monaco bleef het verschil tussen de snelste tijden van Max Verstappen (2e) en Lewis Hamilton (1e) in de eerste vrije training beperkt tot zes honderdsten, terwijl de Nederlander in de tweede training niet tot een echte performance-run kwam. Marko schat het absolute verschil echter in op zo'n twee tienden. "Daarmee staan we dichter bij Mercedes dan we op voorhand hadden gedacht, maar helaas weten we van Mercedes nooit of en wanneer ze die Mazepin-modus in zullen schakelen." Van Ferrari heeft Red Bull volgens Marko niets te vrezen: "Het is mij een raadsel wat ze aan het doen zijn, maar zelfs hier kampen ze met te hoge slijtage van de banden."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Verstappen Gulle Verstappen ziet rekening aan zijn neus voorbij gaan: "Toen had Gasly al betaald!"