Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Marko heeft goed nieuws na Red Bull-crisisoverleg met Verstappen

Donderdag vond er in de Red Bull-fabriek een crisisoverleg plaats met Max Verstappen. Helmut Marko heeft goed nieuws, want het gesprek zou geslaagd zijn én er werden concrete voorstellen gedaan.

Verstappen Q China
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Bij Red Bull gingen na de Grand Prix van China alle alarmbellen af. Er werd een crisisoverleg ingepland om te bespreken hoe het gat met McLaren gedicht kan worden. Max Verstappen was ook aanwezig in de fabriek, waar concreet moest worden gemaakt hoe Red Bull de RB21 gaat ontwikkelen. Helmut Marko heeft na het overleg goed nieuws in zijn column voor Speedweek. Het gesprek is geslaagd en de ontwikkelingsrichting is bepaald.

"Laten we het hebben over de competitiviteit van de auto van Red Bull", begint Marko zijn verhaal. "Na twee weekenden kunnen we stellen dat de RB21 moeilijk te besturen is, niet gemakkelijk afgesteld kan worden én dat we achter McLaren staan. Maar we zagen in het tweede gedeelte van de race in China ook dat Verstappen even snel of sneller kan zijn dan de leider als het allemaal samenkomt op de harde baan. Daar moet ik wel aan toevoegen dat Oscar Piastri niet op volle snelheid reed."

"Onze fout zat hem in de medium. Max was te voorzichtig, gebaseerd op zijn ervaring uit de enige vrije training en ook uit de sprintrace, toen de voorbanden al heel vroeg versleten. Dat had Verstappen nog steeds in gedachten. Achteraf had hij het tempo kunnen opvoeren."

Dan deelt Marko het goede nieuws. "Na het weekend in China vond er een bijeenkomst plaats in Milton Keynes. Daar bekeken we de vraag hoe en wanneer Red Bull weer een winnende auto zal hebben. Het was een goed gesprek tussen Max en de engineers. We hebben aan Verstappen getoond wat de ontwikkelingsrichting van de auto gaat worden en welke verbeteringen er worden doorgevoerd."

Praat mee!

x
GP Japan Spectaculaire Red Bull-livery gedeeltelijk uitgelekt